NASZE TURBINY

Działają w każdych warunkach
Do niewątpliwych zalet TWPO  należy zaliczyć niską prędkość startową – co oznacza, że turbina rozpoczyna pracę już przy słabym wietrze. Konstrukcja taka bardzo dobrze radzi sobie również przy bardzo silnym wietrze – nawet ponad 200 km/h, bez ryzyka uszkodzeń mechanicznych konstrukcji.
Ponadto – turbina może działać nieprzerwanie 24 godziny na dobę: czy słońce czy deszcz – co daje istotną przewagę nad ogniwami fotowoltaicznymi, których funkcjonowanie uzależnione jest od pory dnia i zachmurzenia.

Są przyjazne dla otoczenia
W tradycyjnych turbinach wiatrowych – gdzie końcówki łopat poruszają się z szybkością nawet 250 km/h (dane dla wirnika 22m przy 60 obr./min.) odczuwalny i dokuczliwy dla otoczenia jest poziom generowanego hałasu.

W przypadku TWPO hałas nie występuje – już z odległości 10 metrów od miejsca instalacji nie słychać nawet szumu. Powoduje to, że turbiny tego typu można instalować również na terenach miejskich.
Produkowane przez nas urządzenia posiadają wszystkie ruchome części całkowicie osłonięte, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa.

Są skalowalne
Dzięki idei modułowej budowy – urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno w roli przydomowej elektrowni zasilającej pompę wody lub system grzewczy, jak i jako element rozległej farmy wiatrowej. 

Są skuteczne
W odróżnieniu od tradycyjnych turbin nie jest konieczne stosowanie skomplikowanych, bardzo drogich, awaryjnych, głośnych i wymagających serwisu przekładni – mechanika TWPO nie generuje zatem strat przekładniowych, zapewniając przy każdym wietrze bezkonkurencyjną względem innych rozwiązań skuteczność.

Są bezawaryjne i nie wymagają serwisu.
Wiatraki o poziomej osi obrotu z uwagi na bardzo skomplikowaną budowę wymagają serwisu, który jest niezwykle kosztowny z uwagi na skomplikowaną budowę a także umieszczenie bardzo wysoko w głowicy wszystkich zespołów mechanikę, elektrykę i elektronikę. Serwis tych wiatraków znacznie podnosi koszty eksploatacji i znacząco obniża zyski uzyskiwane z ich pracy.

Wiatraki o pionowej osi obrotu, nie wymagają serwisu w ogóle, gdyż ich budowa nie jest skomplikowana, nie ma tam żadnych mechanizmów mogących ulec uszkodzeniu.

DANE TECHNICZNE

Moc nominalna [W] (przy Vw=12m/s) 6000 W
Startowa prędkość 0,5 m/s
Nominalna prędkość wiatru 12 m/s
Znamionowa prędkość obrotowa wirnika turbiny (dla Vw=12m/s) 120[obr/min]
Średnica wirnika 2,0 m
Średnica zewnętrzna 2,4 m
Wysokość wirnika 6,2 m
Wysokość całkowita (bez masztu) 6,8 m
Materiał łopat blacha
Waga całkowita (bez masztu) 1800kg
Średnia roczna produkcja energii przy 4 m/s* 8 799kWh
Średnia roczna produkcja energii przy 5 m/s* 15 205 kWh
Średnia roczna produkcja energii przy 6 m/s* 24 144 kWh
Przeniesienie napędu Generator na wspólnej osi turbiny
Napięcie wyjściowe generatora 400 V
Zakres temperatury generatora od -30 °C do +120 °C
Poziom hałasu < 35 dB
Hamulec Konstrukcja samohamowna
Wysokość masztu 12 m