TARGI I KONFERENCJE

Targi ECO ENERGY EXPO 15 – 17 kwiecień 2016
Spotkajmy się podczas targów ECO ENERGY EXPO w Nadarzynie, aby porozmawiać o energii z wiatraków o pionowej osi obrotu. Podczas targów zostaną zaprezentowane zastosowania i możliwości także z innych odnawialnych źródeł. Pozyskiwanie energii i ciepła jest jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju tej branży.

Dlatego jeśli interesuje Cię zielona energia i chcesz zobaczyć produkty, sprzęt i usługi związane z energią odnawialną, spotkać się ze specjalistami, wziąć udział w branżowych konferencjach to odwiedź koniecznie targi ECO ENERGY EXPO.

ZAKRES TEMATYCZNY TARGÓW:
– Techniki grzewcze
– Kotły, piece c.o.
– Energia wiatrowa, wodna, słoneczna;
– Energia geotermalna;
– Biopaliwa;
– Biopaliwa stałe i płynne;
– Biogaz;
– Instytucje wspierające i finansujące.

Targi GREENPOWER 10 – 12 maj 2016
Mające się odbyć w Poznaniu targi GreenPower – to niezastąpiony przewodnik po mikroźródłach wytwarzania energii elektrycznej i efektywności energetycznej. Jak twierdzą wystawcy uczestniczący od wielu lat w tej imprezie, są to jedne z najlepszych targów w Polsce dotyczące zielonej energii. Spotkajmy się tam – to doskonała okazja do rozmowy o turbinach wiatrowych pionowego obrotu.

Szeroka prezentacja nowości, przegląd najnowszych trendów, najświeższa wiedza na temat uwarunkowań technologicznych, finansowych i prawnych – targi GreenPower nie tylko ekspozycja ofert firm z sektora energii odnawialnej, ale też unikalne know-how efektywnego działania na rynku. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający doceniają tę wartość targów, decydując się, by rok rocznie w nich uczestniczyć.

Uzupełnieniem wiedzy o OZE na targach GreenPower są liczne, bezpłatne konferencje i seminaria, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas tegorocznej edycji targów kolejną już odsłonę będą miały wydarzenia współorganizowane z redakcją miesięcznika „Czysta Energia”: Forum „Fotowoltaika dla każdego” oraz seminarium „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo rolne”. Forum stanowi odpowiedź na ogromne zainteresowanie fotowoltaiką. W programie zaplanowano referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych. Natomiast seminarium o gospodarstwach rolnych podpowiada jak efektywnie korzystać z zielonej energii, jak poprawić rentowność przez zamontowanie np. modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody czy pomp ciepła.

Uzupełnieniem programu wydarzeń będą debaty na temat biogazu, biopaliw, biomasy, finansowania zielonych inwestycji.

Energy FUTURE WEEK 09 – 13 maj 2016
Energy Future Week stanowi kontynuację oraz rozwinięcie Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER oraz Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER, które rokrocznie odbywają się w maju w Poznaniu i gromadzą sektor energetyki odnawialnej i konwencjonalnej. Najbliższa edycja tych targów będzie mieć miejsce w dniach 10-12.05.2016 r., a Energy Future Week rozpocznie się już wcześniej, bo 9 maja i potrwa do piątku 13 maja. Obejmować będzie szereg wydarzeń poświęconych szeroko rozumianej energetyce:

• wspominane już targi Expopower i Greenpower
• forum i wystawę Innopower – dedykowane do podmiotów posiadających ofertę naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki
• Międzynarodowy Kongres Naukowo-Przemysłowy Energi@21 „Innowacyjne przedsiębiorstwo energetyczne”
• Kongres Gaz&Oil21

a także liczne konferencje i seminaria: seminarium European Regulators Regional Assotation, konferencja ELSA, konferencja Energia i Samorządy, konferencje naukowo-techniczne z cyklu „Energooszczędność w oświetleniu” oraz „Instalacje niskiego, średniego i wysokiego napięcia”, Forum Fotowoltaiki, seminarium Samowystarczalne Energetycznie Gospodarstwo Agroturystyczne i szereg innych.